Imprimir esta página

Natación

Máis de cincuenta nadadores honraron á langosta na Guarda

Marcos Martínez Martínez e Antía Ortego Porta foron os gañadores da travesía a nada que se celebrou este sábado

08 Julio 2018 por
Os nadadores, nas augas da Guarda. Os nadadores, nas augas da Guarda.

Este sábado o Porto da Guarda acolleu a XXIII edición da Travesía a Nado do Porto da Guarda, un evento deportivo ligado á celebración da XXVIII Festa da Langosta e da Cociña Mariñeira que dende o pasado venres celébrase na vila.

Ás 12:00 os participantes tomaron a saída nesta proba, cunha boa temperatura da auga, que propiciou o goce deste deporte. Ás 13:00 realizouse no interior da carpa a entrega de premios, participando o alcalde da Guarda, Antonio Lomba; o concelleiro de Deportes, Xavier Crespo; a concelleira de Cultura, Elena Baz; e a concelleira de Turismo e deputada provincial Montserrat Magallanes.

Nesta XXIII edición resultaron gañadores absolutos Marcos Martínez Martínez e Antía Ortego Porta, entregándose ademais premios para o nadador máis xove, Hugo Calvo Castro; o nadador máis veterano, Juan Enrique Salgado González; a nadadora máis xove, Laura Blanco Pérez; e a nadadora máis veterana, Iria Álvarez Nion.

 

Gañadores por categorías:

Categoría E – Nados entre 2003 e 2006
1- Laura Blanco Pérez
2- Ana Paula Eijo Gil

Categoría F – Nados entre 1998 e 2002
1- Antía Ortego Porta
2- Irene Rivadulla Mallo

Categoría G – Nados entre 1981 e 1997
1- Sandra Vidal Lino
2- Sara Noa Martínez Rodríguez
3- Carolina Carrera Pérez

Categoría H – Nados entre 1980 e anteriores
1- Iria Álvarez Nion
2- María Costa Ríos
3- Ledicia Seoane Núñez

Categoría I – Nados entre 2003 e 2006
1- Marcos Martínez Martínez
2- Diego Gutiérrez López
3- Sul Baz Oliveira

Categoría J – Nados entre 1998 e 2002
1- Jorge Calvo Castro
2- Pedro Comesaña Amoedo

Categoría K – Nados entre 1981 e 1997
1- Eugenio Miguez González
2- David Comesaña Amoedo
3- Adrián Trillo Rodríguez

Categoría L – Nados entre 1980 e anteriores
1- Ramón Vázquez Otero
2- Miguel Fins Seoane
3- Javier Olea Coomonte

Casificación Xeral 1500m
1- Marcos Martínez Martínez
2- Antía Ortego Porta
3- Ramón Vázuez Otero
4- Miguel Fins Seoane
5- Eugenio Míguez González
6- Javier Olea Coomontte
7- Diego Gutiérrez López
8- Jorge Calvo Castro
9- Laura Blanco Pérez
10- Rafael Salcidos Vázquez

Este evento deportivo estivo organizado pola Concellería de Deportes do Concello da Guarda en colaboración co Clube de Remo Robaleira, o Clube Alagua, a Confraría de Pescadores Santa Tecla e Río Verde embarcacións.

Inicia sesión para enviar comentarios